'Ayla', 'Müslüm', 'Naim', 'Cicero' filmlerinin yapımcısı hakkında suç duyurusu: “Soylu'ya yakınlığından dolayı tehdit etti” – Son Dakika Türkiye Haberleri

Gayrimenkul yatırımcısı Ahmet Serin, 'Ayla', 'Müslüm', 'Naim' ve 'Cicero' gibi filmleriyle tanınan ünlü yapımcı Mustafa Uslu hakkında dolandırıcılık suçundan suç duyurusunda bulundu.

Uslu ile iş ilişkisi bulunan yatırımcının İstanbul Savcılığı'na yaptığı başvuruda, Uslu'nun damadı FD ve çalışanı SS de şüpheli olarak yer aldı.

Savcılığa iletilen talep doğrultusunda Serin ve Uslu, Uslu'ya ait Ankara ve İstanbul'daki 18 taşınmazın devri için el sıkıştı. İkili arasında 2023 yılının Mart ayında sözlü olarak başlayan dava, kısa süre sonra Uslu'nun verdiği vekaletnameyle resmiyet kazandı. Serin, bu süreçte Uslu'nun yönlendirmesiyle SS çalışanının banka hesaplarına 9 milyon 429 bin lira ödeme yaptı.

HalkTV'den Dinçer GökçeGelen haberlere göre; Uslu, bir süre sonra Serin'e verdiği vekaletnameyi iptal etti. Bu aşamadan sonra ikili arasında bir kriz yaşanmaya başladı. Serin adına savcılığa sunulan dilekçede Uslu'nun, parasını isteyen kişiye AKP Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın kardeşi Serhat Albayrak ile yakın ilişkisi olduğunu söylediği belirtildi. . Dilekçede Uslu'nun Serin'e, içinde bulunduğu darboğazı aşmak için Neşet Ertaş filmini ATV'ye satmayı planladığını söylediği kaydedildi.

Savcılığa sunulan talebe göre Serin, Uslu'ya bağışlanan 9,5 milyon lirayı almak için bu kişiyle yoğun bir görüşme yaptı ancak sonuç alınamadı. Savcılığa yapılan başvuruda, “Şüphelinin (Mustafa Uslu) oluşturduğu güven ve itimat esas alınarak 9 milyon 429 bin 600 TL'nin geri alınması amacıyla şüpheliler ile müvekkil yeniden görüşerek protokol imzaladı. 4 Aralık 2023.”

Bu protokol gereği Serin, USLU'ya 4 milyon liranın yanı sıra 290 bin dolar bağışladı ve idam edildiği dosyaya 22 milyon lira ödendi. Ancak Uslu, söz konusu para karşılığında 8 gayrimenkulü Serin'e devredeceğine söz verdi. Savcının dosyasına göre, Uslu'nun söz konusu mülkleri devretmemesi üzerine taraflar arasındaki ilişkiler bozuldu.

“SOYLU'YA YAKINLIĞI NEDENİYLE BENİ TEHDİT ETTİ”

Suç duyurusu dilekçesinde Uslu'nun, Serin'e, aralarında eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da bulunduğu emniyet bürokrasisinden birçok kişiyle arkadaş olduğunu söylediği ve şunları söylediği belirtildi: “Bu olaylardan sonra şüpheli Mustafa Uslu, müvekkiline şunları söyledi: , “Seni tutuklatacağım.” “Müvekkilini 'Seni tutuklatacağım çünkü bütün kamu kurumları, polis, jandarma ve bakanlıklar benim dostumdur' diyerek tehdit etmiş, emniyet müdürünün gözaltına aldığını ifade etmiştir. bitti.” onun için bir koruma.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber