‘Dolandırıcılık Davası’nda 454 milyon dolar para cezasına çarptırılan Trump garanti bulamıyor; haciz geliyor

Donald Trump, “dolandırıcılık davasında” mahkum olduğu 454 milyon dolarlık para cezasını ödemek için gerekli güvenceyi bulma veya mülklerine el konulmasını önleme çabalarında henüz başarılı olamadı. Avukatları 4 farklı aracı aracılığıyla 30 şirkete başvurmuş ama sonuç alamamışken, el koymanın peşimizde olduğu iddia ediliyor.

REKLAM

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın, New York’taki “dolandırıcılık davası” kapsamında kendisine kesilen 454 milyon dolar para cezasına karşılık teminat bulma çabalarının 30 garantör şirket tarafından reddedildiği ve Trump’ın mal varlıklarına el konulması ihtimalinin ortaya çıktığı bildirildi. artık daha da yakın.

Trump Örgütü genel müşaviri Alan Garten’in New York Temyiz Mahkemesi’ne yaptığı açıklamada, 454 milyon dolar tutarındaki telafi edici para cezasının tamamının güvence altına alınmasının mümkün olmadığı kaydedildi.

Yeminli beyanda, “Davalılar, temyiz teminatı olarak 454 milyon dolar elde etmede aşılamaz olduğu kanıtlanmış zorluklarla karşı karşıyadır” deniyor. Açıklamaya yer verildi.

Açıklamada ayrıca Trump’ın varlıklarının teminat olarak kullanılmasının gerekebileceği belirtildi.

Donald Trump, çocukları ve “Trump Organizasyonu” olarak adlandırılan şirketinin, bankaları, sigortacıları ve iş adamlarını, varlıklarına aşırı değer vererek, finansman sözleşmeleri ve belgelerde net değerlerini abartarak dolandırdıklarını iddia eden dava, 2022 sonlarında New York’ta başladı.

Yargıç Arthur Engoron, Trump’a 16 Şubat’taki karar duruşmasında 454 milyon dolar para cezası verdi.

Trump, Yargıç Arthur Engoron’un kararına itiraz etti. Ayrıca avukatları, Engoron’un “yetkisini kötüye kullanıp kullanmadığı”, “yetkisini aştığı” ve “kararda hukuki veya maddi hata” bulunup bulunmadığının araştırılmasını talep etti.

Bu noktada Trump’ın bu meblağı (454 milyon dolar) kendi cebinden ödemesi ya da devletin bu meblağı ele geçirmesini engelleyecek bir garanti bulması gerekiyor.

Trump’ın avukatları, eski başkan, çocukları ve “Trump Örgütü” yöneticilerinin şimdiye kadar dört farklı komisyoncu aracılığıyla 30 şirkete başvurduğunu ancak kefil bulamadıklarını açıkladı.

Öte yandan diğer sanıklar da 10 milyon dolarlık mahkeme kararlarıyla karşı karşıya.

Trump’a dolandırıcılık davası

Trump, çocukları ve “Trump Örgütü” olarak adlandırılan şirketinin, finansman anlaşmaları ve belgelerinde varlıklarına aşırı değer vererek ve net değerlerini abartarak bankaları, sigortacıları ve iş adamlarını dolandırdıklarını iddia eden dava 2022 yılında başlamıştı.

Duruşma sırasında Trump’ın avukatları, New York Başsavcısı Letitia James’in iddianamesinin hukuki mekanizmasına itiraz etti ve Engoron’un kararı önyargılı bir şekilde verdiğini savundu.

James’in iddianamesinde, Trump’ın 3 çocuğunun ve şirketinin servetini 3,6 milyar dolar abarttığı, Trump ve çocuklarının New York’ta şirket kurmasını ve ticari gayrimenkul satın almasını 5 yıl süreyle yasakladığı ve onlara 370 milyon dolar para cezası verdiği iddia edildi. .

Davaya ilişkin yaptığı açıklamalarda net servetinin birkaç milyar dolar olduğunu söyleyen Trump, mülkleri ve yatırımlarının yanı sıra yaklaşık 400 milyon dolar nakite sahip olduğunu kaydetti.

Engoron’un kararının karşılaştığı davalar arasında en pahalı olanı olduğunu söyleyen Trump, “harika bir şirket kurmak, çok para almak, harika binalar, harika her şey” nedeniyle cezalandırıldığından şikayet etti.

Analistlere göre ‘dolandırıcılık davası’, Cumhuriyetçi aday Donald Trump’ın Demokrat Başkan Joe Biden ile 5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde yüzleşmek zorunda kalacağı hukuki sorunlardan biri.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber