Gazze’de kaos! Gökten atılan yardım kutularının paraşütleri açılmadı: Ölü ve yaralılar var…

Gazze’nin kuzeyindeki Şati mülteci kampı ve Cela Caddesi bölgelerindeki Gazzelilerin üzerine insani yardım kasaları düştü ve yardım bekleyen sivillerin üzerine düştü.

PARAŞÜT AÇILMADIĞI İÇİN HIZLI DÜŞTÜ

Hastane kaynakları ayrıca Gazze’de ihtiyaç sahiplerinin havadan yere yardım atılmasını beklediklerini, paraşütlerin açılmaması nedeniyle hızla düşen kutuların çarpması sonucu ölen ve yaralananların olduğunu söyledi.

Kaynaklar, yaralıların Gazze kentindeki Şifa ve el-Ehli Baptist hastanelerine kaldırıldığını kaydetti.

Ekran görüntüsü_11

BİRÇOK ARAP DEVLETİ BÖLGEDEKİ HAVA YARDIMINI AZALTIYOR

Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Katar, Umman ve Bahreyn, Gazze Şeridi’ne hava yardımı göndermek için geçtiğimiz hafta ortak operasyonlar düzenledi.

Daha önce yardım almak isteyen Filistinliler, Gazze’ye hava yoluyla gönderilen yardımların denize atılması nedeniyle zorluklarla karşılaşıyordu.

Bazılarının küçük balıkçı tekneleriyle denize girdiği, bazılarının ise yüzerek insani yardıma ulaştığı görüldü.

Ekran görüntüsü_12

GAZZE AÇLIK VE SULUĞA BIRAKILDI

Birleşmiş Milletler kuruluşları başta olmak üzere uluslararası çevreler, hastanelerin çoğunun hizmet dışı olması, tıbbi malzeme eksikliği ve açlık, susuzluk ve kıtlıktan kaynaklanan hastalıklar nedeniyle Gazze’de ateşkes sağlanması ve bölgeye insani yardım girişinin artırılması çağrısında bulunuyor. Hijyen malzemeleri.

Uluslararası Adalet Divanı’nın 26 Ocak’ta İsrail’e karşı çıkardığı ihtiyati tedbir kararlarında “Gazze’ye insani yardım erişiminin garanti altına alınması” yer almasına rağmen, Şubat ayında Gazze’ye giren yardım miktarının Ocak ayına göre yarı yarıya azaldığı belirtildi.
İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 13 bin 430’u çocuk olmak üzere 30 bin 800 Filistinli öldürüldü, 72 bin 298 kişi de yaralandı.

Enkaz altında hâlâ binlerce kişinin öldüğü söylenirken sivil altyapı da yok ediliyor, insanların sığındığı hastaneler ve eğitim kurumları hedef alınıyor.

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

İlk sayfa
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
CHP adayı adaylıktan çekilerek AK Parti'ye geçtiCHP adayı adaylıktan çekilerek AK Parti’ye geçti
İmamoğlu'nun tepkisi günün gündemiydi!  Özel'in canlı yayındaki açıklaması: "Ekrem Bey gibi bir şey dersem ortalık karışır."İmamoğlu’nun tepkisi günün gündemiydi! Özel’in yayındaki açıklaması: “Ekrem Bey gibi bir şey dersem kıyamet kopar.”
Sağlık Bakanı Koca açıkladı: Beykoz'a 800 yataklı hastane yapılacakSağlık Bakanı Koca açıkladı: Beykoz’a 800 yataklı hastane yapılacak

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber