HÜDA PAR adayıyla maçı izledi! DEM partisinin adayı Mehdi Öztüzün ihraç edildi

HÜDA PAR Batman belediye başkan adayı Serkan Ramanlı ve DEM partisi Batman belediye eşbaşkan adayı Mehdi Öztüzün’ün, 25 Şubat Pazar günü Batman Şehir Stadı’nda oynanan TPAO Batman Petrolspor-Anadolu Üniversitesi maçını yan yana izlerken taraftarlar arasında çekilen fotoğrafı, sosyal medyada paylaşıldı. DEM İl Örgütü Batman partisi tarafından sosyal medyada yapılan açıklamada, iki adayın yan yana çekilmiş fotoğrafının ardından soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

“BİR SORUN, PROBLEM VAR MI?”

HÜDA PAR adayı Serkan Ramanlı da sosyal medya hesabından partisinin il teşkilatını etiketleyerek DEM partisi adayı Öztüzün ve diğer adaylarla çekilen fotoğrafları paylaşarak, “Bir sorun var mı?” diye sordu. o yazdı.

BATMANDA-HÜDA-PARLI-ADAY-İLE MAC-İZLEY_25216 (1)

“BEN BU PARTİNİN ADAYIYIM”

Partisi hakkında soruşturma başlatan Öztüzün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, konuyla ilgilenecek kimseyi bulamadığını duyurdu. Öztüzün yaptığı açıklamada, “İl eşbaşkanları benim maça gideceğimi biliyor. Maçtan bir gün önce eş başkan adayımız Gülistan Sönük kendisinin de maça gelmek istediğini söyledi. Ben de şöyle dedim:’ Tamam,’ ‘Gençlerle konuşacağım, organize edeceğiz.’ Gençlerle konuştum. “Ya da dedim ki: ‘O gelmezse ben de gelmem. Biz bunu yapmayı düşünüyorduk.” oradaki birimin birlikte fotoğrafını çekin. Gençler bile ikna oldu. Saat 7.30’da arkadaşımızı aradım. Çağrıma cevap vermedi. Henüz dönmedi. Daha sonra Bağlar ilçemizdeki gençlerle birlikte kalabalık bir şekilde stadyuma gittik. İçeri girdik. Taraftarlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandık ve “Halkın cumhurbaşkanı halkın arasındadır” şeklinde şarkı ve sloganlar attılar. O sırada Serkan Ramanlı protokol kürsüsünde oturuyordu. Alkışlar eşliğinde maçı izlemeye devam ettik. Oyunumuzu izledik. Maça konsantre olduk. Daha sonra Serkan Ramanlı yanımıza geldi vb. “Maç izlerken böyle bir fotoğraf çekti. Daha sonra benimle konuşmadan paylaşılıyor. İl yönetimim, yetkililer bana sormadan, olayın nasıl gerçekleştiğine dair herhangi bir açıklama talep etmeden açıklama yapıyor.” O paylaşımı X’te gördüm. İl başkanı ve il yönetimi bana böyle bir bilgi vermedi. Ben bu partinin adayıyım. Siyasi partim benimle konuşmadan X’te aleyhimde bir yazı yayınladı. Daha sonra tanıştık. Hocam ‘Bu sorunu çözeceğiz’ dediler, bekledim ve bugüne kadar bir açıklama yapılmadı. Arkadaşların haklı eleştirileri var. Yani bu olayın sosyal medyada konuşulmaması gerekiyor ama bu konuya değinecek kimseyi de bulamıyoruz. İl başkanlığı herhangi bir düzeltme ya da yeni açıklama yapmadığı için iç tartışmaları burada tartışmak zorunda kaldık. “Sosyal medyayı kullanmak zorunda kaldım çünkü halkımızı bilgilendirmemiz gerektiğini hissettik” dedi.

BATMANDA-HÜDA-PARLI-ADAY-İLE MAC-İZLEY_25216 (3)

DEM AÇIKLAMASI: ‘HİÇBİR BAĞ VE İLİŞKİ YOK’

Parti İl Örgütü DEM’in basın açıklamasında Öztüzün’ün partiyle herhangi bir bağlantısının bulunmadığı belirtilerek şöyle denildi:

“Halkımız ve partimiz için önemli bir seçim sürecinden geçiyoruz. Partimiz bu sürece hazırlanırken, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye eşbaşkan adaylarımızın halkoyuyla seçileceğini kamuoyuna duyurduk. Adaylarımız kamuoyu tarafından büyük bir şeffaflıkla belirlendi. Tüm adaylar eş başkanlık ilkesini kabul ettiklerini söyledi. Bize başvuranlar Bütün adaylarımız eş başkanlık için başvurdu. Bunun ardından referandumumuz büyük bir başarı ile sonuçlandı. Mehdi Öztüzün, Batman Belediyesi’nin seçilmiş eşbaşkanı, açıklananın tam tersi bir tutum sergiledi: İl teşkilatımızın ve merkez komisyonlarımızın tüm kararlı çalışmalarına rağmen, bizim açımızdan kadınların iradesi ve eşbaşkanlık göz ardı ediliyor. Başkanlık ilkemizin reddi anlamına gelen “Belediye Başkanı” pozisyonunda ısrar etti. Kurulduğu günden bu yana resmi ideolojiyi açığa çıkaran karanlık güçler, binlerce yurtseverimizin kanını ellerine bulaştıran, Kürt halkına karşı topyekün bir saldırı yürüten karanlık yapılar, saldırılar yarattı. Batman halkına, partimize ve değerlerimize yönelik özel ve psikolojik saldırılar, saldırı motivasyonu sağlıyor. Parti örgütlerimiz ve Batman’ın yurtsever halkı, faşizmin Kürt halkına karşı yürüttüğü topyekün savaş anlayışıyla güvene dayalı siyasete, sahte seçmene, baskıya ve rehin alma politikalarına karşı zor koşullar altında kampanya yürütürken, Mehdi Öztüz’ün kişisel refahını ve refahını ön planda tuttu. çoğunlukla seçim faaliyetlerine katılmaktan kaçındı. Partimizin sorunları parti mekanizmaları içinde çözmeye yönelik çabalarına karşı Öztüzün, kültürümüze ve parti disiplinimize aykırı tutum ve uygulamalarını sanal medya üzerinden ısrarla dile getirerek; Sanki partimize ve değerlerimize karşı karalama kampanyası başlatmış gibi. Vatanseverlik değerlerine aykırı tutumlar ve Kürt halkının büyük bedeller ödeyerek elde ettiği başarılar ve her şeyden önce kadın özgürlük mücadelesinin yarattığı değerlere saldırı asla kabul edilmeyecektir. Batman halkı büyük emeklerle yarattığı bu büyük değerlere saygı duymayanların yanında yürümeyecek, bu değerlere saldıranlara karşı gereken tutumu gösterecektir. Mehdi Öztüzün’ün partimize karşı tutumu, yurtsever kültürümüz ve kadın iradesi nedeniyle partimiz ve kurumlarımızla bu noktada hiçbir bağlantısı ve ilişkisi yoktur. “Öztüzün’ün bizim başkan adayımız olmadığını kamuoyuna duyuruyoruz.”

Kaynak: DHA

31 MART SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ TÜM HABERLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
    AFAD açıkladı: Çanakkale'de deprem AFAD açıkladı: Çanakkale’de deprem
Marmaray'da korkunç kaza!  Bir anda kendini raylara attıMarmaray’da korkunç kaza! Bir anda kendini raylara attı
Mansur Yavaş'ın partili İYİ Topel'e tepkisi: Mansur Yavaş’ın İYİ Topel partisi üyesine tepkisi: “Gelip bana Mamak belediyesini sordu”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber