MHRS atamalarına düzenleme geliyor

KAYNAKCNN TÜRKÇE

“Randevu alıp çıkalım mı diye araştırdık”

Merkezi doktor randevu sisteminden alınan randevuya gelmeyen hastalar, sistemi çökertiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu hastalar için ciddi tedbirlerin alınacağını bir kez daha hatırlattı. Tedbirlerin önümüzdeki aydan itibaren kademeli olarak uygulanacağını söyledi. Koca, şunları söyledi: “Geçen yıl Bayrampaşa’da tedavi gören toplam hasta sayısı 1 milyon 100 bin civarındaydı. Randevu ile gelen hasta sayısı 400 bin. Randevu alıp gelmeyen hasta sayısı ise 110″ Bin. Bu doğru değil. Önümüzdeki aydan itibaren randevu alıp gelmeyenlere yönelik bir sistem getirilecek.” “Bir takım çalışmalar yaptık. Sorunu çözene kadar bunu adım adım sürdüreceğimizi belirtmek isterim” dedi.

“Adaylık sisteminin sorunlarını biliyoruz”

Bakan Koca, doktor randevu sisteminde randevu sorununun yan branşlarda daha çok yaşandığını vurguladı. “MHRS atamaları konusunda vatandaşlarımızın bazı sorunlar yaşadığını biliyoruz. Özellikle alt branşlarda bu sorunu zaman zaman yaşıyoruz. Biliyorsunuz bu konuda yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

MHRS atamalarına düzenleme geliyor

Bakan hastalardan da destek istedi. “Zaman zaman yaşadığımız sorunlarda vatandaşlarımızın da bize destek vermesini bekliyoruz. Vatandaşlarımızın sorumlu görüldüğünü söyleyenler oldu. Bunu o anlamda söylemiyorum. Sorunun farkındayız ve Bunu aşmak için çaba harcıyorlar” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş