Venezuela’da muhalif Machado adaylıktan çekildi

Başkent Caracas’ta basın toplantısı düzenleyen Machado, 28 Temmuz seçimlerinde Corina Yoris’i Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun karşısına çıkaracağını duyurdu.

Machado, Yoris’in “Vente Venezuela” partisi adına ve onun yerine yarışacağını belirtti. “Ortak bir başlangıç ​​için bir araya geldik. Bugün seçimleri kazanmak ve Maduro’yu devirmek için büyük bir adım attık. Rejim kaybettiğini biliyor, halkın da bizim tarafımızda olduğunu biliyor. Biz her şeyi yapmaya hazırız. Venezuela için, çocuklarımız için ve özgürlüğümüz için gerekli.” dedi.

Machado hükümete karşı yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ekim 2023 ön seçimlerinde 3 milyondan fazla Venezuelalı bana 2024 seçimlerine katılma sorumluluğunu verdi. Birisi tüm bunları durdurdu ve bizi engelliyor. Yoris’e ve herkesin desteğiyle seçimlerde zafer kazanacağına olan inancım tam. “ değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde iktidar partisinin adayının mevcut başkan Maduro olduğu bildirildi.

Venezuela Ulusal Seçim Konseyi (CNE) Başkanı Elvis Amoroso, 6 Mart’ta düzenlediği basın toplantısında, oybirliğiyle başkanlık seçimlerinin 28 Temmuz’da yapılmasına karar verdiğini duyurdu.

Adaylıkların 21-25 Mart tarihleri ​​arasında sunulabileceğini belirten Amoroso, seçim kampanyasının 4-25 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleşeceğini belirtti.

Soruşturma kapsamında Venezuela Mali İşler Genel Müdürlüğü, Machado’nun kamu etiğini, idari ahlakı, hukukun üstünlüğünü, Venezuela’nın barışını ve egemenliğini ihlal ettiğine karar vererek muhalefet adayına 15 yıl siyasi yasak getirdi.

Venezuela Yüksek Mahkemesi (TSJ), eski milletvekili Machado’nun 15 yıllık siyasi yasağını onayladı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş