İtalyan Serie A oyuncusuna kafa atan Lecce D’Aversa’nın teknik direktörü ihraç edildi

İtalya Serie A ekiplerinden Lecce’nin teknik direktörü Roberto D’Aversa, Pazartesi günü bir oyuncuya kafa attığı gerekçesiyle kovuldu.

REKLAM

İtalya Serie A ekiplerinden Lecce’nin teknik direktörü Roberto D’Aversa, Pazartesi günü bir oyuncuya kafa attığı gerekçesiyle kovuldu.

Kaza, rakip takım Hellas Verona’ya karşı evinde 1-0 mağlup olunması sonrasında meydana geldi.

Veronalı forvet Thomas Henry, son düdükten sonra Lecce’nin defans oyuncusu Marin Pongracic ile tartışırken, teknik direktör Roberto D’Aversa tartışan oyunculara yaklaştı.

Ancak D’Aversa, oyuncuları ayırmak yerine Henry’ye kafa atarak onun maç görevlilerinin önünde yere düşmesine neden oldu.

Serie A kulübünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Lecce-Verona maçının sonunda yaşananların ardından Lecce, teknik direktör Roberto D’Aversa’yı kovdu.”

D’Aversa olaydan dolayı özür dilemesine ve oyuncuya kafa atmadığını söylemesine rağmen, yayınlanan görüntülerde D’Aversa’nın oyuncuya kafa attığı görüldü.

Hem D’Aversa hem de Henry oyundan çıkarıldı.

Parma ve Sampdoria’nın eski teknik direktörü olan 48 yaşındaki D’Aversa, Haziran ayından bu yana Lecce’nin antrenörlüğünü yapıyor. Lecce düşme hattının bir puan üzerinde yer alıyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber