Oyun sektöründe işten çıkarmalar: Sony, yaklaşık 900 PlayStation çalışanının işine son verecek

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

İşten çıkarmalar, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının ardından yaklaşık 2.000 çalışanı işten çıkaracağını duyurmasından bir ay sonra geldi.

REKLAM

Sony, PlayStation bölümünden yaklaşık 900 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu; bu, dünya çapında iş gücünün yaklaşık %8’ini azaltacak.

Sony, yeniden yapılanmanın nedeni olarak sektördeki değişiklikleri gösterdi.

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan Salı günü bir blog yazısında şunları söyledi: “Sektör önemli ölçüde değişti ve işimizi önümüzdekilere hazırlamak için geleceğe hazırlanmalıyız.”

Ryan, “Geliştirici ve oyuncu beklentilerini karşılamamız ve oyunlarda teknolojinin geleceğini yakalamaya devam etmemiz gerekiyor, bu nedenle topluluğa en iyi oyun deneyimlerini sunmaya hazır olduğumuzdan emin olmak için bir adım geri attık” diye ekledi. .

Salı günü açıklanan işten çıkarmalar, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının ardından yaklaşık 2.000 çalışanı işten çıkaracağını duyurmasından bir ay sonra gerçekleşti. Popüler çok oyunculu savaş oyunu League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games de Ocak ayında personelinin %11’ini işten çıkaracağını duyurdu.

İşten çıkarmalar Amerika, Japonya, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik bölgelerinde gerçekleşecek.

Londra’daki PlayStation Studio tamamen kapanacak. Firesprite stüdyosunda da kesintiler yapılacak. Ayrıca İngiltere’deki çeşitli Sony Interactive Entertainment özelliklerinde de indirimler olacağı belirtildi.

Bu durumdan etkilenen çalışanlara kıdem tazminatı ödenecek.

Ryan, “Bunlar zorlu zamanlar olsa da bunlar şirketimizde, markamızda veya sektörümüzdeki zayıflığın göstergesi değil” dedi. “Hedefimiz çevik ve uyarlanabilir kalmak ve şimdi ve gelecekte mümkün olan en iyi oyun deneyimlerini sağlamaya odaklanmaya devam etmektir.” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber