SON HABERLER | PKK’lı Dorşin Botan yakalandı! Seçimlere müdahale etmekle görevlendirildi

Son dakika haberine göre, jandarma il komutanlığı ekiplerince 21 Mart’ta gerçekleştirilen operasyonda, “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan aranan “Dorşin Botan” kod adlı Ç.G. Türkiye’ye yasa dışı yollardan girdiği ortaya çıktı. Adı geçen kadın terörist yakalandı.

SEÇİMLERE MÜDAHALE İÇİN GÖNDERİLDİ

Soruşturmada Ç.G. PKK terör örgütünün şehir yapılanması olan YPS’nin faaliyetlerini yönetmek ve seçimlere müdahale etmekle görevliydi.

HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA

Valilikten yapılan açıklamada, “Dorşin Botan (K)Ç.G, 2009 yılında bölücü terör örgütüne (BTÖ) katılarak terör faaliyetlerine başlamış olup, 2011 yılında Kuzey Irak’ın Gare bölgesinde, Kandil’de, 2011 yılında ise Kandil’de bulunmuştur. 2015-2017 yılları arasında Suriye/Derik bölgesindeki sözde karargahta görev yaptı. Sorumlu düzeyde YPJ komutanı olarak görev yaptı, daha sonra 2019-2020’de sözde Şengal saha komutanı oldu ve BTÖ’nün faaliyetlerini sürdürdü. Şırnak İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin gerçekleştirdiği başarılı operasyon sonrasında yakalanan Botan (K)Ç.G, Şırnak Savcılığı’nın talimatıyla gözaltına alındı. Terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek ve en etkili mücadele her zaman terör örgütleriyle olacaktır.”

(DHA)Bu içerik Şahin Alp tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul'da korkutan doğalgaz patlamasıİstanbul’da korkutan doğalgaz patlaması
Dünyam yıkıldı, keşke ölseydim...Dünyam yıkıldı, keşke ölseydim…
Katliam gibi bir kaza!  6 kişi öldü, 1 kişi yaralandıKatliam gibi bir kaza! 6 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber