“Türkiye’mizin karakteristik yerlerinden Çamlıhemşin Caddesi’nde yarıştık”

AK Parti’nin Rize’deki Ardeşen ilçe merkezini ziyaret eden Uraloğlu, daha sonra Ardeşen-Çamlıhemşin yolu ile yapımına başlanan Tunca şehir yolunda incelemelerde bulundu.

Uraloğlu, burada yaptığı konuşmada, Ardeşen-Çamlıhemşin yolunun Tunca kavşağında çalışmaların başladığını söyledi.

Rize’de birçok ulaşım projesini hayata geçirdiğini belirten Uraloğlu, şöyle konuştu:


“Gelişen ve değişen ihtiyaçlara göre yeni ulaşım projeleri ekliyoruz. Bir kısmının kapasitesinin arttırılması gerekiyor. Bunları yerinde değerlendiriyoruz. En önemli yollardan biri olan Çamlıhemşin Yolunun ihalesini verdik.” Hem Rize’de, hem Karadeniz’de hem de Türkiye’de yerlerimiz var ve çalışmalara başladık. Çamlıhemşin’in de bu şekilde kalkınacağını umuyoruz.” Kentsel planlama konusunda orada yapacağımız çalışmalarla daha markalaşmış bir şehir olacak” dedi.

Uraloğlu, Tunca yolunun son zamanların en önemli yatırımlarından biri olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: “Projeleri tamamladık ve acil bir kısmını tamamlamaya kararlıyız. İlk 3 kilometreyi mevcut çalışmalara ekledik, yapacağız ama kalan 3-4 kilometreyi de projeyi bilinen kısma kadar uzatmayı umuyoruz” Çirihinşi mahallesi olarak hem mevcut işi hem de “Hem projenin parçası olarak hem de ayrı bir ihale olarak dahil ediyoruz.” dedi.

Çamlıhemşin’in kıymetli bir vadi olduğunu vurgulayan Uraloğlu, şöyle konuştu: “Çamlıhemşin Yolu üzerinde artık ihtiyaç duyulan kanalizasyon hattını da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İller Bankası işbirliğiyle servis kanalı veya direkt hat olarak projelendiriyoruz. Yani bitince. Yarın yolda artık kazı durumu olmayacak.” buna ihtiyacım yok” dedi.

Bakan Uraloğlu, 31 Mart’taki yerel seçimlerin yaklaştığını hatırlatarak, 1 Nisan’dan itibaren daha sıkı çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Uraloğlu daha sonra Çayeli Kültür Merkezi’nde düzenlenen iftar programına katıldı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber